aktualizováno: 09.03.2018 16:36:31

FK Deštná

články

21.kolo                       15.10.2016      FC Piccolo Černá Hora – FK Deštná  3 : 5 (1 : 2)

Sestava FK Deštná:

Golman:          Lorenc Petr

Obrana:           Richtr Mojmír, Lorenc Dušan

Útok:               Kougl Tomáš, Kougl Roman ml., Kougl Roman, Daněk  Viktor,  Jan Hél

Góly našeho mužstva :      Kougl Roman             2

Kougl Roman ml.        1

Lorenc Dušan             1

Hél Jan                                1

20.kolo                       8.10.2016        SK Svitávka – FK Deštná       3 : 1 (0 : 1)

V prvním poločase jsme byli lepším týmem, bohužel z řad šancí jsme vstřelili pouze jednu branku – Viktor.  Nastřelená tyčka a břevno vzhledem k průběhu  druhého poločasu mrzela. Po nadějně rozehraném zápase přišel ve  druhém poločase obrat a porážka  3 :1.

Obrana:           Procházka Tomáš, Richtr Mojmír, Klouda Jaroslav

Útok:               Kougl Tomáš, Daněk  Viktor, Jurka Mirek, Lorenc Dušan

Góly našeho mužstva :           Daněk Viktor              1

19. kolo           1.10.2016        FK Deštná – SK Olešná          15: 1 ( 7 : 0)

Obrana:           Procházka Tomáš, Jurka Mirek, Richtr Mojmír, Lorenc Dušan

Útok:               Hél Jan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Kougl Roman ml., Daněk  Viktor

Richtr Mojmír             1

18. kolo           SK Kněževes – FK Deštná, 25.9.2016                                   1 :4 (1:3)

Dnešní dopolední utkání se hrálo za slunného počasí v hezkém areálu místního SK před solidní diváckou kulisou. Dostatečná šířka a kvalita travnatého hřiště umožňovala kombinační hru s možností  technických prvků. Domácí nastoupili v dostatečném počtu a slušně vyhecovaní, což se dalo po zkušenosti z jarního zápasu předpokládat. Od úvodního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobrou technickou hrou a zatlačili domácí, kteří odpověděli silovou hrou.  V 15. minutě  jsme vedli po gólech  Dušana a Romana 2: 0.  Následně se hra vyrovnala a i domácí si vypracovali řadu šancí. Většinu útoků však zakončovali nepřesnými střelami  ze střední vzdálenosti. Po naší chybě při rozehrávce domácí snížili na 1:2 a zvýšili svoje úsilí o vyrovnání. Do poločasu však dokázal Honza zvýšit na 3 : 1 a vzít tak domácím vítr z plachet. I ve druhém poločase  domácí hráli aktivně, ale drtivá většina akcí končila na nepřesnostech a individuálních chybách. Poté co Honza po dorážce zvýšil naše vedení na 4:1 jsme zbývající průběh zápasu již kontrolovali.  Domácím jsme tak vrátili porážku z jarní části a díky 3 bodíkům se posunujeme v tabulce  právě před domácí.

Brankář:          Petr Lorenc

Obrana:           Mojmír Richtr, Jaroslav Klouda, Tomáš Procházka

Útok:               Dušan Lorenc, Jan Hél, Roman Kougl, Roman Kougl ml., Tomáš Kougl

Kougl Tomáš              1

16. kolo                      11.9.2016        TJ Sokol Lhota Rapotina  - FK Deštná 6 : 3

Obrana:           Procházka Tomáš, Richtr Mojmír, Jurka Mirek

Útok:               Hél Jan,  Kougl Roman, Kougl Tomáš, Lorenc Dušan

Góly našeho mužstva :           Hél Jan                                   2

Kougl Roman              1

15. kolo                      3.9.2016          FK Deštná – TJ Rudka  3 : 2 ( 1:2 )

V dnešním utkání jsme měli po většinu zápasu herně lehce navrch. Z prvních dvou branek se však radovali hosté 0 : 2. Do poločasu však dokázal snížit Dušan 1 : 2.     Ve druhém poločase jsme se pokoušeli o vyrovnání, které  přišlo po nenápadné střele  z poloviny hřiště 2 : 2. Branku vstřelil opět Dušan.    Rozdílovou branku pak dokázal vstřelit zhruba 10 minut před koncem zápasu Honza 3 : 2.  Dnešní utkání některé naše hráče celkem bolelo, ale  3 body jsou snad útěchou.

Obrana:           Procházka Tomáš, Richtr Mojmír, Lorenc Dušan

Útok:               Hél Jan, Kougl Roman, Kougl Roman ml., Kougl Tomáš, Daněk Viktor

Góly našeho mužstva :           Hél Jan                        1

Lorenc Dušan             2

14. kolo                      27.8.2016        FC Stars Letovice – FK Deštná           9 : 3 ( 2:1 )

Za ideálního fotbalového počasí jsme odehráli prestižní utkání s týmem FC Stars Letovice.  Od úvodu se hrál svižný technický fotbal.  První branku zápasu vstřelil po chybě domácího obránce Honza 0 : 1. Přišly i další naše šance,ale bez efektu. Činili se však domácí, kteří v  průběhu prvního poločasu  dokázali  stav otočit na 1 : 2.   Hned v úvodu druhého poločasu vyrovnal Dušan levačkou  o tyč 2 : 2. V této době se lámal zápas. Po naší neproměněné šanci domácí po další chybě naší obrany trestali 3 : 2. Čtvrtou branka přišla záhy a to z poloviny hřiště 4: 2.  Poslední naši naději vzkřísil  Tomáš, který snížil 3 : 4. Bohužel  naše snaha o vyrovnání vedla pouze k dalším hrubým individuálním a taktickým chybám. Domácí bez problémů přidali  další branky s konečným skore 9 : 3.

Obrana:           Klouda Jaroslav, Jurka Mirek, Procházka Tomáš

Útok:               Hél Jan,  Lorenc Dušan, Kougl Roman, Kougl Tomáš, Daněk Viktor

Góly našeho mužstva :           Hél Jan                      1

Lorenc Dušan             1

13. kolo                      20.8.2016        FK Deštná – SK Jestřebí         5: 4 ( 2 :1 )

V dnešním utkání konečně přišly první 3 bodíky podzimu. Za stavu 4:1   se vše zdálo jednoznačné, ale soupeř dokázal srovnat na 4: 4  a tak o drama do závěrečných minut nebyla nouze.

Útok:               Hél Jan,  Lorenc Dušan, Kougl Roman, Kougl Tomáš

Góly našeho mužstva :           Kougl Roman ml.        2

Hél Jan                           1

Procházka Tomáš        1

12. kolo                      13.8.2016        FC Lhota u Lysic – FK Deštná                       5: 0 ( 2 :0 )

Utkání dle informace na  webu odložené a nakonec odehrané.

Golman:          Martin Nárožný

Obrana:           Klouda Jaroslav, Jurka Mirek

11. kolo                      25.6.2016        FK Jabloňany - FK Deštná                 5 :0 K

10. kolo                      17.6.2016        FK Deštná – FC Piccolo Černá Hora 1 :1  (0 : 0)

Předehrávku 10. kola jsme odehráli s týmem Černé Hory. Soupeř se prezentoval kvalitním fotbalem a byl po většinu zápasu lepším týmem.  Šance jsme si však dokázali vytvořit i my.  Po přesné technické střele ze střední vzdálenosti šli začátkem druhého poločasu do vedení hosté 0 : 1.  Zhruba po 10 minutách pak dokázal vyrovnat přízemní střelou z hranice vápna Honza Hél.  Zápas skončil 1 : 1 a to především k naší spokojenosti.

Golman:          Petr Lorenc

Útok:               Hél Jan,  Lorenc Dušan, Daněk Viktor

9. kolo                        11.6.2016        FK Deštná – SK Moravan Svitávka    3 :1  (0 : 0)

V 9. kole jsme na domácí půdě přivítali tým SK Moravan Svitávka.   Po dlouhé době jsme k zápasu nastoupili v poměrně slušném počtu, ale to soupeř také.  První poločas byl vyrovnaný s převahou šancí na naší straně.  Oba brankaři  však drželi své týmy ve hře a nepustili za svá záda žádnou branku.  Ve druhém poločase pokračoval zápas s  podobným průběhem hry. Zhruba v 15 minutě pak  po přízemním centru  z levé strany z prostoru rohového praporku dorazil do branky hostů  míč Tomáš Kougl 1 : 0.  Následovaly další šance bohužel bez gólového efektu  a  vzápětí trestal soupeř 1 : 1.  V této fázi se lámal zápas a po parádní střele k pravé tyči hostujícího gólmana z cca 20 metrů se přiklonil na naši stranu  - Jan Valenta 2 : 1 .  Soupeř se samozřejmě  tlačil do vyrovnání, ale  současně otevíral hru. Po jedné z mnoha našich příležitostí   dokázal ideálně z pravé strany Jan Valenta nahrát před branku a Viktor Daněk pak do prázdné branky zvýšil na  3 : 1.   Tento stav již zůstal a tak bereme další 3 bodíky.

Útok:               Hél Jan,  Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Daněk Viktor, Valenta Jan

Góly našeho mužstva :                       Kougl Tomáš   1

Valenta Jan     1

Daněk Viktor  1

8. kolo                        3.6.2016          SK JKP Olešná - FK Deštná    3 :4  ( 1 : 2)

Dohodnutou předehrávku jsme  pátek v podvečer odehráli na hřišti v Olešné.  Domácí na rozdíl od nás nastoupili v dostatečném počtu a tak bylo otázkou zda naši borci fyzicky neodpadnou. Od začátku zápasu byli dle očekávání domácí aktivnější, ale naštěstí neměli přesnou mušku či chyběla  finální nahrávka. Drtivá většina střel tak končila vysoko či daleko od naší branky. Hráli jsme poměrně soustředěně a vyráželi do občasných kombinačních akcí či breaků. Chybu v rozehrávce domácích dokázal využít Mirek Jurka 0 : 1.  Domácí však nedlouho poté dokázali tvrdou střelou srovnat na 1 : 1. Do poločasu pak dokázal Dušan po hezké individuální akci vstřelit branku na  1 : 2.

V první polovině 2. poločasu jsme pak přidali další 2 branky a vše vypadalo velmi nadějně 1 : 4. Domácí však stále nic nevzdávali a postupně si vytvořili tlak. S přibývajícími minutami se začal projevovat rozdíl v počtu hráčů na střídačce a v určitých fázích zápasu jsme pouze odkopávali míče.  Tlak domácích rostl po vstřelení druhé a především  kontaktní  třetí branky. S vypětím všech sil jsme však zápas dotáhli do vítězného konce . Konečný stav 3 : 4.

Obrana:           Richtr Mojmír, Klouda Jaroslav

Útok:               Hél Jan,  Lorenc Dušan, Jurka Mirek

Góly našeho mužstva :   Jurka Mirek     1

Hél Jan            1

Lorenc Dušan  2

7. kolo                        21.5.2016        FK Deštná – SK Kněževes 2006        2 :3  ( 1 : 2)

Za ideálního počasí jsme odehráli zápas s nováčkem soutěže SK Kněževes. Soupeř přijel v nadstandardním počtu, na naší straně  jsme měli připraveného 1 hráče ke střídání.  Utkání mělo především zásluhou hostů vysoké tempo, mnoho osobních soubojů bylo doslova hraničních.  Někteří hosté měli problém udržet své emoce, které by s daly doslova  krájet.  Celý zápas byl vyrovnaný,  hosté byli agresivnější , na naší straně stála v průměru vyšší individuální  kvalita. Zhruba v 15. minutě poté co jsme neproměnili 3 solidní šance šli hosté do vedení, kdy se nešťastně  dostal po kopu  z úhlu míč do naší branky 0 : 1.   Druhou branku hosté vstřelili bombou  ze střední vzdálenosti 0 : 2. I za tohoto nepříznivého stavu jsme pokračovali  v naší hře a do poločasu dokázal po individuální akci snížit Jan Hél 1 : 2.  Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil,  bohužel opět po několika neproměněných šancích jsme obdrželi branku 1 : 3.   Na  2 : 3 dokázal snížil  Tomáš Kougl a následně vyrovnání viselo několikrát na vlásku.  Nedůrazné zakončení či velmi dobrý brankář hostů byl však proti.  Divácky atraktivní zápas tak hosté dokázali vyhrát 2 : 3.  Náš výkon byl však velmi dobrý a všichni si zaslouží pochvalu.

Útok:               Kougl Roman, Kougl Tomáš, Hél Jan,  Lorenc Dušan

Góly našeho mužstva :          Hél Jan            1

Kougl Tomáš   1

6. kolo                        15.5.2016        FPO Blansko  - FK Deštná                  3 :1  ( 0 : 1)

Do dnešního utkání jsme nastoupili v 6 lidech, což se odrazilo na způsobu naší hry i konečném výsledku. V prvním poločase jsme ještě dokázali odvracet nápor domácích a dokonce i vstřelit branku – Viktor Daněk hlavou přizvednul centrovaný míč těsně před brankařem 0 : 1.   Dle autora se jednalo o 350 branku v soutěžních utkáních, tak přejeme dalších ještě min. 50.  Především pak v dresu FK Deštná.   Ve druhém poločase jsme bohužel velmi brzy inkasovali a když pak domácí přidali další branku, nebyla už  z naší strany síla zápas srovnat.   Nicméně utkání jsme se ctí dokončili a za svůj výkon se nemusíme  stydět.

Obrana:           Nárožný Martin, Klouda Jaroslav

Útok:               Kougl Roman, Daněk Viktor,  Hejl Jan

Góly našeho mužstva :                       Daněk Viktor 1

5. kolo                        7.5.2016          FK Deštná – Sokol Lhota Rapotina                4 :1  ( 2 : 0)

V dnešním zápase jsme na domácí půdě přivítali tým Sokol Lhota Rapotina. Hosté se prezentovali technickou hrou, které však chyběl důraz v zakončení.  Náš první gól padnul přímo z rohového kopu - Dušan 1 : 0 . Do poločasu pak přidal druhou branku Jan Hél, kdy po samostatné akce prostřelil hostujícího golmana.  Ve druhém poločase jsme poměrně brzy přidali  třetí a čtvrtou branku      a následně jsme upadli do herní letargie, která skončila závěrečným hvizdem.  I díky tomu hosté vstřelili čestný úspěch.

Obrana:           Jurka Mirek, Richtr Mojmír, Nárožný Martin

Útok:               Kougl Roman, Kougl Tomáš, Daněk Viktor,  Hejl Jan

Góly našeho mužstva :                       Lorenc Dušan  2

Richtr Mojmír 1

Hél Jan                        1

4. kolo                        1.5.2016          TJ Rudka -  FK Deštná                                   0 : 3 ( 0 : 2)

Čarodějnice poněkud zúžily naši sestavu, ale  i přesto jsme dokázali i bez střídání domácí v krásném  areálu TJ Rudka porazit 0 : 3.   Výsledek se ovšem nerodil lehce a stojí za ním týmový výkon a bezchybný výkon brankaře.  Mimo 3 branky jsme nastřelili v průběhu zápasu ještě 3 tyčky.

Obrana:           Jurka Mirek, Richtr Mojmír,

Útok:               Nárožný Martin Kougl Roman,   Hejl Jan

Góly našeho mužstva :                       Jurka Mirek     1

Kougl Roman 1

Hél Jan            1

3. kolo                        23.4.2016        FK Deštná – FC Stars Letovice                                  2 : 1 ( 1 : 0)

Za  ideálního počasí jsme na domácí půdě přivítali tým FC Stars Letovice.   Celé utkání se neslo v  duchu fair play a až na pár zákroků tak  bez faulů a zbytečných diskuzí. Herně se jednalo o velmi vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách.  Oba týmy hrály dobře takticky a vsázely na obranu. K přečíslení došlo v průběhu zápasu jen několikrát.  V 1. poločase jsme  ohrozili brankáře hostů sporadicky, nicméně Dušan nastřelil pravou tyč a následně po přesprintování hostujícího obránce dokázal v tváří tvář golmanovi  hostů vstřelit úvodní branku Jan Hél 1 : 0. Branku vsítil technickou střelou k tyči.  Ve druhém poločase pokračovala šachová partie a to zvláště poté co hosté po zaváhání naší obrany  srovnali na 1 :1. Branka byla vstřelena hlavou z pravé strany po vhozeném autu na nekrytého útočníka hostů .  Oba týmy se soustředily na obranu a stále více sázely na případné breaky. Hosté celý zápas posílali dlouhé míče na útočníka č.88, který dobrým krytím balonu znepříjemňoval život naší  obraně.  V době kdy zápas gradoval jsme však dokázali utkání zlomit a to po obdobné situaci z  1. poločasu.  Jan Hél tak vsítil druhý gól  2: 1. Hosté si dokázali v závěru zápasu  vytvořit tlak, ale ten jsme i díky dobrému výkonu brankaře ustáli a můžeme si připsat do tabulky další 3 bodíky.

Útok:               Kougl Roman,  Lorenc Dušan, Hejl Jan

Góly našeho mužstva :           Hél Jan                        2

2. kolo                        22.4.2016        SK Jestřebí - K Deštná                                   0 : 3 ( 0 : 0)

V dohrávce 2. kola jsme hráli s týmem SK Jestřebí, který postoupil do 4. ligy.  Soupeř tedy pro nás nový. Kádr domácích tvořili mladí borci a to v dostatečném počtu. Hřiště štěrkopískové s tvrdým povrchem a nebezpečně  široké.    Celý zápas jsme se soustředili na důslednou obranu s tím, že jsme vyráželi do breaků . Domácí měli častěji míč na kopačkách, byli dle předpokladu pohybově zdatnější . Do vážných situací jsme však domácí moc nepouštěli a pokud došlo k zakončení tak střely končily mimo bránu.  V poločase byl tak stav 0 : 0.   V úvodu  druhého poločasu však dokázal Dušan  tvrdou střelou ze střední vzdálenosti vsítit branku 0 : 1 a tak domácí museli začít hrát stále více do útoku.  Tento způsob hry nám vyhovoval, zvláště poté co dokázal  zvýšit na 0 : 2 náš brankář po odkopu přes celé hřiště do nekryté branky domácích. Domácí znervózněli a přesnost jejich nahrávek se vytratila, naši bránu ohrožovali pouze nepřesnými střelami z větší  vzdálenost.   Po jednom z breaků zvýšil Roman Kougl na 0 : 3   a bylo o výsledku definitivně rozhodnuto.

Obrana:           Jurka Mirek, Klouda Jaroslav, Nárožný Martin

Útok:               Kougl Roman, Kougl Tomáš, Lorenc Dušan

Góly našeho mužstva :           Lorenc Dušan             1

Lorenc Petr                 1

Kougl Roman              1

1. kolo                        26.3.2016        FK Deštná – FC Lhota u Lysic                       2 : 0

Obrana:           Jurka Mirek, Lorenc Dušan

Útok:               Kougl Roman, Kougl Tomáš, Daněk Viktor, Hejl Jan

Góly našeho mužstva :           Kougl Tomáš              1