aktualizováno: 09.03.2018 16:36:31

FK Deštná

FK Deštná 2012 - pohár týdeníku Zrcadlo

3. kolo  „ Memoriálu Josefa Rybára“ 2012    O pohár týdeníku ZRCADLO

8.5.2012           FK Deštná -  KMK Újezd u Kunštátu               3 : 4     ( 0 : 2, 3: 3 , 3 :  4 na pokutové kopy )

Ve 3 . kole poháru jsme přivítali  tým KNK Újezd u Kunštátu,  účastníka 3. ligy MK okresu Blansko.   Do utkání lépe vstoupil soupeř, který hned v úvodu využil vlažné rozehrávky našeho mužstva  a nastřelil břevno. I v následujících minutách byl aktivnější a na míči rychlejší.   První gól jsme obdrželi z poměrně nevinné  střely  ze střední vzdálenosti, kterou však brankář přes clonu hráčů neviděl a nemohl reagovat.   Následně jsme zvýšili  obrátky a soupeře tlačili.   Újezdu se však podařilo po solidní kombinaci vstřelit druhý gól.  I nadále jsme se snažili tlačit dopředu a pouze díky nepřesnostem v zakončení byl stav po prvním poločase  0 : 2 .   Cíl do druhé poločasu bylo utkání  zvrátit v náš prospěch.  Již od úvodního hvizdu jsme zahájili  tlakem, který vyústil v náš první gól, který vstřelil po důrazné dorážce Petr Hloušek.        Iniciativa přešla na naše kopačky a zhruba ve 55 minutě bylo  srovnáno, autorem gólu byl Radek. I nadále  jsme soupeře přehrávali a bylo otázkou času, kdy zápas otočíme. To se stalo zhruba ve 30 minutě. Kdy vsítil gól Roman Kougl ml.  V závěrečných minutách zápasu jsme však bezprecedentně chybovali a soupeř využil tohoto zaváhání  a srovnal na 3: 3.  Následovalo prodloužení 2* 5 minut ,  které  však o zápase nerozhodlo  a musel ke slovu přijít penaltový rozstřel .

První pokutový kop náš brankář dokázal  vyrazit a po té co Radek proměnil vypadalo vše nadějně.  Následně  jsme však již z penalty  gól nedali, zatímco soupeř dokázal vstřelit 2 branky. Pohárový zápas solidní úrovně tedy na pokutové kopy vyhrál náš soupeř z Újezdu u Kunštátu.

Sestava FK Deštná :

Golman :           ………..

Obrana :           Martin Nárožný  ,Radek Olšan, Mirek Jurka, Viktor Daněk

Útok :               Roman Kougl, Roman Kougl st. ,  Petr Hloušek ,  Zdenek Kadlec , Petr Hloušek, Libor  Lhocký, Radek ….

Góly našeho mužstva :              Petr Hloušak                1

Radek ..                       1

Roman Kougl ml.          1

8.5.2012           FK Deštná -  FC Brutal Kuničky           2 : 1    ( 1 : 1)

Pohárové utkání hrané za ideálních klimatických podmínek a na  kvalitním pažitu   přineslo  utkání solidní úrovně . Soupeř se kterým jsem v minulém roce sehráli  2 vyrovnané utkání a díky podzimní výhře 5 : 2 postoupili na jeho úkor  do 4. ligy  přijel značně motivován.  Hráčský kádr byl oproti minulému roku navíc   posílen  o 2  kvalitní   útočníky.  Úvod utkání patřil našemu soupeři,  který  po přímém kopu z místa těsně za hranicí vápna nastřelil tyč  a  následně vstřelil i  úvodní gól . Ten padl po nedůrazném  přístupu naší obrany  k rychlým útočníkům  FC Brutalu .  Přízemní centr z levé strany  vápna byl hlavou  jednoho z útočníků  doražen   k pravé tyči branky.

I náš tým si postupně vytvořil několik  šancí a po rychlé akci  z  levé strany dokázal   nekompromisně zavěsit do levé šibenice branky soupeře Zdenek Kadlec.  Cca  ve 30 minutě zápasu bylo srovnáno na 1 : 1.

Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili a po několika solidních šancích , které zůstaly neproměněny se podařilo Romanovi Kouglovi ml. vynikající střelou z poměrně ostrého úhlu  z levé strany zavěsit  2 : 1.  Soupeř postupně otevřel svoji obranu a začal se tlačit do útoku. I  přes několik našich vyložených šancí  zůstal výsledek utkání 2 : 1 .

Golman :           Petr Lorenc

Obrana :           Martin Nárožný  ,Radek Olšan. David Kaderka , Mojmír Richtr

Útok :                          Viktor Daněk, Dušan Lorenc,  Roman Kougl, Roman Kougl st. ,  Petr Hloušek , Michal  Kaderka , Zdenek Kadlec

Góly našeho mužstva :              Zdenek  Kadlec            1