aktualizováno: 09.03.2018 16:36:31

FK Deštná

články

22. kolo           25.10.2014      FK Jabloňany – FK Deštná                 0 : 3  ( 0 : 1 )

Poslední zápas ročníku 2014 jsme odehráli na půdě FK Jabloňany, se kterými jsme v prvním zápase po vyrovnaném průběhu vyhráli 3 : 2 . Jak bývá v poslední době  zvykem nastoupili jsme v 6 lidech.  Domácí na tom byli o poznání lépe, naštěstí ne zrovna taktickým  střídáním se o svoji výhodu v průběhu zápasu připravili.  Hřiště na kterém jsme měli premiéru mělo povrch z prosívky, která naštěstí v tuto dobu byla měkká a hrálo se na ní dobře. Domácí do utkání vstoupili s jasným cílem ukončit ročník 2014 povinným vítězstvím. Nicméně aktivita domácím končila na střelbě ze střední vzdálenosti, kterou dokázal náš gólman lapat. My jsme se od začátku soustředili na důslednou obranu a breaky. Zhruba v 15 minutě zápasu po autovém vhazování v obraném pásmu domácím dokázal z první nechytatelně zacílit Dušan 0  : 1.     Tato branka  nám umožnila pokračovat v našem systému, tvořit museli domácí.  Do poločasu si však nedokázali vytvořit žádné 100% šance , naše obrana ve spolupráci s útočníky celkem s přehledem odvracela všechny míče.

V úvodu druhého poločasu po rychlém breaku do otevřené obrany domácích dokázal zvýšit na 0 : 2 Roman a to byla voda na náš mlýn. Domácí  v této fázi nebyli schopni tvořit a poté co po nepřímém kopu z hranice vápna dokázal dorazit Mirek na 0 : 3 bylo o všem podstatném rozhodnuto.  Do konce zápasu jsme si výsledek již pohlídali a tak se můžeme rozloučit s ročníkem 2014 zaslouženým vítězstvím.

Jurka Mirek                1

21. kolo           18.10. 2014     FK Deštná – TJ Sokol Valchov                      2 : 3    ( 1: 3)

V posledním domácím utkání letošní sezony jsme přivítali leadra soutěže TJ Sokol Valchov. Bohužel jsme nastoupili pouze v základní sestavě 1 plus 5. Střídačka zela prázdnotou. Zvolili jsme tedy úsporný režim a soustředili se především na obranu. Roman hrál tykadlo. Naštěstí i soupeř i přes dostatečnou střídačku vážil kroky a tak se nakonec hrála celkem vyrovnaná partie. Průběh utkání ovlivnila  brzká branka v naší síti, kdy se míč po několika neřízených odrazech z posledních sil dokutálel za brankovou čáru 0 : 1. V této fázi nás soupeř přehrával a místy jsme míč pouze odkopávali na Romana, který však většinou stál proti zformované obraně a měl tak těžkou úlohu. Do poločasu jsme obdrželi další 2 branky, kdy ta na 0 : 3 byla opět značně haluzová. Po vstřelení třetí branky jsme se začali osmělovat i my a po několika dobrých šancích, které zůstaly neproměněny dokázal před poločasem snížit střelou k pravé tyči  na 1:3 Dušan. Ve druhém poločase jsme zvýšili obrátky a vypracovali si řadu opravdu tutových šancí. Brankář hostů byl však výborný a šance s přehledem lapal. Zhruba 15 minut před koncem zápasu dokázal opět střelou k pravé tyči snížit Dušan 2 : 3. Snažili jsme se o vyrovnání, leč síly rychle docházely případně už nebyly žádné a tak stav se již nezměnil. Utkání bylo hráno bez faulů a připomínek v pohodovém duchu. Ozdobou byly výkony obou brankářů. Soupeř si dnešním vítězstvím zajistil postup do 3. Ligy, tedy sportovně gratulujeme. Nám nezbývá než potrénovat a o postup se porvat v sezoně následující. Posledním soupeřem v sezoně budou Jabloňany.

Golman :         Lorenc Petr,

Obrana :          Olšan Radek, Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Roman, Nárožný Martin

Góly našeho mužstva :           Lorenc Dušan             2

20. kolo           11.10. 2014     FK Deštná – TJ Rudka                       3 : 3    ( 1: 2)

V předposledním  domácím utkání této sezóny jsme hostili tým TJ Rudka. Soupeř přijel s dostatečným počtem hráčů připraveným do hry, v našem případě  jsme měli na střídání připraveny 3 hráče. Tedy na naše poměry nadstandardně. Od úvodního hvizdu se hrála vyrovnaná partie, oba týmy hrály především na obranu s cílem neinkasovat. Zhruba v 15. minutě jsme šli do vedení po střele  Tomáše Kougla 1 : 0.  I v dalším průběhu prvního poločasu hra pokračovala v obdobném duchu. Bohužel po celkem laciné brance soupeř srovnal na 1:1 a vzápětí poté, kdy po naší chybě ve středu hřiště došlo ke  ztrátě míče a rychlém přečíslení šli hosté do vedení 1 : 2.

Od úvodního hvizdu ve druhém poločase jsme přidali a přitlačili soupeře k vlastní bráně. Po řadě šancí dokázal po skrumáži srovnat na 2 : 2 Roman Kougl. I nadále jsme hosty přehrávali a po střele Dušana k pravé tyči jsme se radovali potřetí 3 : 2. V této fázi jsme měli zápas pod kontrolou. Další branku i přes solidní šance jsme však nevstřelili  a postupem času došlo k vyrovnání hry.  Soupeř přidal a snažil se vyrovnat. Po rychlém breaku, kdy se náš obránce zapomněl u branky hostů  došlo k výraznému přečíslení, které hosté dokázali využít  3:3.  Do konce zápasu už ke změně stavu nedošlo. Remíza je spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Golman :         Lukáš Sobol

Obrana :          Lorenc Petr, Jurka Mirek, Olšan Radek, Korbel Jiří

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Nárožný Martin

Góly našeho mužstva :                       Kougl Tomáš              1

Lorenc Dušan             1

19. kolo           4.10.2014        KMK Újezd u Kunštátu - FK Deštná              2 : 0

V oslabené sestavě 1+4 dobrý výsledek.

Gólman :         Lukáš Sobol

Obrana :          Lorenc Petr ,Jurka Mirek,

Útok :              Lorenc Dušan,  Kobylka Petr

18. kolo           27.9.2014        FK Deštná – SK Moravan Svitávka    5 : 0 K

17. kolo           28.9.2014        FK Třebětín – FK Deštná                    3 : 1 ( 2 : 1)

Po dohodě přeložený zápas 17. kola byl odehrán v neděli dopoledne ve Třebětíne. Travnaté hřiště bylo ve velmi solidním stavu  a i počasí bylo po dlouhé době nad očekávání.  Domácí jako jeden z kandidátů na postup nastoupil pouze v 6 lidech, my v 7. Od  úvodu se hrál pohledný technický fotbal  bez hrubších faulů. Domácí byli fotbalovější, což se projevovalo v kvalitnějším zpracování míčů i lepším pohybu bez míče. Do šancí  jsme se však dostávali i my.  Po jedné ze střel jsme se mohli radovat – Roman 0 : 1.  Po nedlouhé době však domácí dokázali vyrovnat  na 1 : 1  a do poločasu vstřelit i druhou branku  2 : 1.  Ve druhém poločase jsme si dokázali vytvořit řadu slibných šancí,ale bohužel zakončení i finální nahrávka vázla. Domácí hrozili především kvalitní střelbou ze střední vzdálenosti, kterou  však náš gólman bravurně kryl. Zhruba 2 minuty před koncem zápasu jsme si vytvořili takřka 100% šanci, ale Roman svoji střelu nedokázal usměrnit do prostoru branky. Takřka z protiútoku pak  domácí trestali 3 : 1.   I přes prohru  jsme dokázali odehrát  solidní zápas a být domácím důstojným soupeřem.

Gólman :         Lorenc Petr

Obrana :          Jurka Mirek, Nárožný Martin, Korbel Jiří

Útok :              Kougl Tomáš, Kougl Roman, Kougl Roman ml.

Góly našeho mužstva :                       Kougl Roman ml.        1

16. kolo           19.9.2014        FK Deštná – FC Drnovice       5 : 3 ( 2:1)

Odložený zápas 16. kola jsme odehráli v pátek v podvečer  s týmem FC Drnovice. Po vyrovnaném průběhu jsme po dlouhé době dokázali zvítězit v poměru 5 : 3 a snad se tak odpoutat z přímého ohrožení sestupu .

Obrana :          Jurka Mirek, Nárožný Martin

Útok :              Kougl Tomáš,Kougl Roman, Kobylka Petr

Góly našeho mužstva :              Jurka Miroslav           2

Kougl Tomáš              1

Kougl Roman             1

Kobylka Petr               1

15. kolo           6.9.2014          FC Dlouhá Lhota - FK Deštná            5 : 0 K

Zápas s týmem z chvostu tabulky, tedy momentálně naším blízkým sousedem se z důvodu pochybení na naší straně nekonal.  Bohužel různé možné i nemožné důvody způsobily časovou ztrátu vozidla číslo 2, která ve výsledku znamenala opožděný příjezd. Nástup v 17,21hodin rozhodčí po poradě s domácím týmem neuznal a v souladu s pravidly MK sportovně a v duchu fair play vyřkl ortel – kontumace 5 : 0 ve prospěch domácích. Budiž jim přáno.

Gólman :         Sobol Lukáš

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš,Lorenc Petr

14. kolo           23.8. 2014       FK Deštná – FPO Blansko      0 : 5 ( 0 : 1)

Zápas s týmem FPO Blansko jsme v jarní části odnesli na umělce debaklem 6 : 0. Na domácí půdě jsme si sice věřili, ale soupeř  přijel opravdu v dobré formě a na rozdíl od nás i v dostatečném počtu.V 1. poločase jsme se již od úvodního hvizdu po většinu času bránili a i přes šance soupeře jsme dokázali až do konce  poločasu držet stav 0 : 0 . Nicméně branku soupeř vstřelit dokázal  a to po autovém vhazování do prostotu vápna, kdy přetížená obrana  nebyla  schopna pokrýt přečíslení  hostů 0 : 1.  V průběhu druhého poločasu pak pro zranění odstoupili naši 2 střídající hráči a bylo otázkou času, kdy  lépe hrající hostí znovu udeří. Konečný výsledek 0 : 5, tak plně odráží vývoj zápasu. Hosté byli po celý zápas výrazně lepší a po zásluze si odváží 3 body.

Obrana :          Nárožný Martin, Mojmír Richtr,Korbel Jiří

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Roman, Kobylka Petr, Lhocký Libor

13. kolo           23.8. 2014       MK Velké Opatovice - FK Deštná      12 : 1 ( 4 : 1)

Zápas s týmem MK Velké Opatovice byl odehrán na umělé trávě v krásném sportovním areálu v Malé Roudce. Že  nás nečeká lehký zápas jsme věděli, ale skutečnost byla o level jinde. Hrací kolo s číslem 13. nám opravdu hrubě nesedlo. Hřiště s nadstandardními rozměry blížící se malému letišti a do toho rychlonozí a technicky zdatní  domácí borci v nejlepších letech s širokou lavičkou střídajících.  Bohužel nástup do zápasu jsme nezachytili a po dvou rychlých  akcích  byl stav 2 : 0 pro domácí.  Obě akce a i většina dalších v průběhu zápasu byly vedeny po křídlech s křížnou nahrávkou do prostoru vápna s následným zakončením.   V této fázi zápasu jsme dokázali domácí ještě přitlačit a Tomáš nekompromisní střelou snížil na 2 : 1. Domácí však v krátkém časovém úseku dokázali zvýšit na 4 : 1. V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili dvě 100% šance, bohužel zůstali neproměněny a soupeř následně trestal   5 : 1.  Postupně se zápas i přes naši snahu změnil v exhibici domácích, kterým vyšlo takřka vše na co šáhli.  Naše šance zůstaly 2* na tyčích domácí branky, případně zakončeno mimo branku.

Obrana :          Nárožný Martin, Mojmír Richtr,Olšan Radek

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Kobylka Petr

12. kolo           16.8. 2014       FK Deštná – Artezia Štěchov 3 : 0 ( 0 : 0)

Obrana :          Olšan Radek, Lhocký Libor

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Kobylka  Petr

Góly našeho mužstva :                       Kougl Roman              2

Lhocký Libor                          1

11. kolo           27.6.2014        FK Deštná – FK Jabloňany     3 : 2 ( 2 : 0)

Z důvodu sobotního tradičního  utkání mezi svobodnými a ženatými byl zápas po dohodě přeložen na páteční podvečer. Soupeř dorazil s  širokým kádrem a od úvodního hvizdu  se hrálo vyrovnané utkání.První branku jsme však dokázali vstřelit již v úvodu utkání, kdy Dušan dokázal prostřelit tvrdou ranou hostujícího brankaře 1 : 0. Následně jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, která hostům nedovolila vytvářet  přečíslení a 100% šance.  Do poločasu jsme pak dokázali vstřelit i druhou branku, kdy přesně mířil Roman Kougl. Ve druhém poločase zvýšili hosté úsilí a vytvořili si místy  mírný tlak, který vyústil v podobě 2 vstřelených branek. Ta  druhá na 2 : 2 padla zhruba 2 minuty před koncem zápasu.   V samotném  závěru však  dokázal hlavou Mojmír vstřelit naši třetí a současně vítěznou branku. V utkání se hrálo místy tvrdě s řadou faulů na obou stranách. Dnešní výhra nás posunula do poměrně klidných vod v tabulce.

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Hloušek Petr

Góly našeho mužstva :                       Lorenc Dušan             1

Kougl Roman              1

Richtr Mojmír             1

10.kolo                       22.6.2014        TJ Sokol Valchov – FK Deštná                      6 : 3 (3 : 0)

Zápas s leadrem ligy jsme odehráli po dohodě v neděli dopoledne.  Hřiště nemalých rozměrů pro nás s tolik „oblíbeným povrchem“ – umělou travou II. generace budilo respekt již při prvním pohledu. Domácí nastoupili s patřičně širším kádrem, ale kromě několika mála jedinců  již se „zralými“ hráči. Průběh zápasu pak ukázal, že hra domácích rozhodně nestojí na nějakých  sprinterských výkonech, ale naopak na sehranosti a dobré poziční hře včetně odpovídající individuální technické kvalitě. Herně jsme dokázali po většinu zápasu s domácími držet krok, nicméně kvalita v důrazu při  zakončení a hra v prostoru vápna  byla na straně domácích.  Po prvním poločase jsme prohrávali 0 : 3 , kdy první 2 branky jsme obdrželi po celkem nešťastných dorážkách.   Ve druhém poločase jsme začali dobře a vytvořili si několik solidních šancí včetně nastřeleného břevna. S gólu se však opět radovali domácí 0 : 4.  Naštěstí debakl se podařilo odvrátit  brankami Tomáše a Romana, kteří v krátké době dokázali snížit na 2 : 4. Domácí však v této fázi, kdy jsme otevřeli hru  ukázali svoji kvalitu v přechodu do rychlých protiútoků a po jednom z přečíslení zvýšili na 5 : 2.   Svoji třetí branku v sezoně pak z pokutového kopu za hraní rukou docílil Petr Lorenc 5 : 3.   Závěrečný výsledek 6 : 3 pro domácí pak objektivně odráží průběh a šance v zápase.

Obrana :          Nárožný Martin, Korbel Jiří

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Daněk Viktor, Hloušek Petr

Lorenc Petr                 1

9. kolo                        15.6. 2014       TJ Rudka - FK Deštná                        1 : 4    ( 1: 1)

Utkání se hrálo na kvalitním travnatém hřišti v hezkém areálu místní TJ Rudka. Domácí se na nedělní dopolední zápas sešli na rozdíl od nás v hojném počtu a při celkem vysoké teplotě byla z tohoto pohledu výhoda na jejich straně. Do zápasu jsme však vstoupili dobře a domácí jsme do žádných 100 % šancí nepouštěli. Postupně jsme si vytvořili několik solidních šancí , z nichž jednu dokázal proměnit Tomáš Kougl 0 : 1. Přišly i další šance, ale zůstaly neproměněny. Domácí pak před koncem 1. poločasu dokázali po jedné z mála šancí vyrovnat.  Vstup do 2. poločasu se však domácím hrubě nevydařil. Hned z první akce jsme zahrozili , ta druhá už skončila po hezké kombinační hře gólem  – Viktor Daněk 1 : 2.  Než se domácí vzpamatovali udeřili jsme znovu Tomáš Kougl 1 : 3.  Hru jsme v této fázi  ovládali a  celkem s přehledem odráželi ojedinělé akce domácích. Zhruba 15. minut před koncem zápasu pak zvýšil Dušan na 1 : 4 a bylo definitivně rozhodnuto. V dnešním zápase jsme se dokázali vyvarovat hrubých chyb, které nás provázely v posledních zápasech. Předvedený výkon je pak příslibem pro zbývající utkání jarní části. Pro tento ročník pak končí Viktor, kterého čeká operace kolena a do konce sezony  již nenastoupí. Viktore, držíme palce a přejeme co nejrychlejší uzdravení a nástup v ročníku 2015.

Obrana :          Richtr Mojmír,Nárožný Martin

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Kougl Roman, Daněk Viktor

Góly našeho mužstva :                       Kougl Tomáš              2

Daněk Viktor              1

8. kolo                        7.6. 2014         FK Deštná – KMK  Újezd u Kunštátu   1 : 3    ( 0: 1)

Dnešní den dorazilo do našich zeměpisných šířek subtropické počasí a to se samozřejmě projevilo na místních netrénovaných borcích. Nicméně podmínky byly na obě strany shodné. Tedy k samotnému průběhu zápasu. První poločas vykazoval  určitou, i když ne příliš vysokou míru kvality. Šancí si oba týmy vypracovaly  nemnoho. Jediný gól prvního poločasu padnul po hrubé chybě domácích, kdy po jejich rozehraném rohovém kopu a následném odkopu soupeře na polovinu domácích, tedy z pohledu domácích do země nikoho až na vysunutého útočníka KMK. Ten při zakončení zachoval klid a rozvahu a umístěnou střelou k tyči nezaváhal 0 : 1. Domácí se snažili do poločasu vyrovnat, ale naráželi na celkem pevnou obranu soupeře. Vyrovnání z kopačky Tomáše Kougla však přišlo úvodem druhé poločasu 1 : 1.  Tento moment, který mohl přispět k hernímu zlepšení a oživení, však na hře domácích nic takového nezanechal – bohužel. Naopak, hra upadala a upadala až pod úroveň lučního přeboru.  Chyba při rozehrávce domácí obrany znamenala druhý gól hostů, kteří na tom sice herně nebylo  o moc lépe jak domácí, ale vyvarovali se zásadních taktických chyb.  Netrvalo dlouho a po dalším hrubém zaváhání domácích, kteří trestuhodně nechali v prostotu před vápnem zcela nepokrytého útočníka KMK znamenal třetí gól 1 : 3. Bylo rozhodnuto. Těsně před koncem zápasu pak došlo ke zranění domácího obránce Mirka Jurky. Rentgen po zápase ukázal na 3 zlomené zanártní kůstky, ve výsledku bude  tedy Mirek  připraven až do podzimní části.  Už i tak silně prořídlá sestava se  stává ještě řidčí.

Shrnuto a podtrženo:

Pokračujeme nadále v mimořádně nepřesvědčivých výkonech.  Nezbývá než zabojovat a pokusit se v posledních zápasech jarní části urvat nějaké body.

Obrana :          Jurka Mirek, Korbel Jiří, Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Nárožný Martin, Hloušek Petr

Góly našeho mužstva :           Kougl Tomáš              1

7. kolo                        31.5.2014        SK MORAVAN  Svitávka - FK Deštná                      2 : 1    ( 0: 0)

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Tomáš, Daněk Viktor , Hloušek Pett

Góly našeho mužstva :           Richtr Mojmír             1

6. kolo                        24.5.2014        FK Deštná – FC Třebětín        0 : 2    ( 0: 1)

Za tropického bouřkového počasí jsme na domácí půdě přivítali tým FC Třebětín. Od úvodního hvizdu se hosté snažili hrát kombinační hru, ke které měli technicky odpovídajícím způsobem vybavené fotbalisty. My jsme se snažili vycházet ze zabezpečené obrany, které i přesto rychlí útočníci hostů způsobovali  problémy.  Rychlost byla na straně  hostů, kteří si po většinu prvního poločasu udržovali mírnou územní převahu.  Asi ve 20. minutě se hosté ujali po tvrdé střele k pravé tyči vedení. Šance jsme si dokázali vytvořit i my, ale bohužel zakončení  v dnešním zápase nebylo naší silnou stránkou. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a po jedné z našich akcí, kdy brankář hostů v poslední chvíli takticky fauloval Romana,  byl  nařízen pokutový kop.  Bohužel pro nás brankář stál na správném místě a Tomášovu střelu vytěsnil.  I přes naši snahu jsme nedokázali v dnešním zápase skórovat a když před koncem zápasu dokázali hosté opět tvrdou ranou k levé tyči zvýšit náskok bylo o výsledku rozhodnuto. Sportovně si musíme přiznat, že hosté byli po většinu zápasu  fotbalovější a po zásluze zvítězili.

Obrana :          Jurka Mirek, Korbel Jiří, Olšan Radek, Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan, Kougl Roman, Kougl Tomáš, Nárožný Martin

Góly našeho mužstva :

5. kolo                        17.5.2014        MK Sokol Drnovice - FK Deštná        6 : 9    ( 4: 4)

Zápas na novém hřišti s umělou trávou na půdě Drnovic byl odehrán za deštivého a chladného počasí. Pohledem na počet vstřelených branek domácích v  1. a  3. kole jsme očekávali rychlou technickou hru. Z umělky, která nám zrovna 2* nesvědčí jsme měli celkem obavu. Průběh utkání byl však od samého začátku vyrovnaný s mnoha šancemi na obou stranách.  Domácí se celkem rychle ujali vedení 2 : 0 a v této fázi to s námi  nevypadlo  zrovna 2*. Gólové šance  přicházeli, ale  góly nikoli. Naštěstí po perfektně rozehraném nepřímém kopu Mojmír z levé strany nekompromisně zavěsil a snížil na 2 : 1.  Následně  na 2:2 po chybě domácího brankaře srovnal Dušan. Domácí se však opět po velmi krátké době dostali do vedení 3:2 , na 3:3 pak vyrovnal Roman a do vedení 3:4  nás dostal dorážkou Tomáš.  Do poločasu však domácí vyrovnali na 4:4.  Ve druhém poločase se průběh hry nezměnil s tím, že my jsme se soustředili více na obranu.  Bohužel na 5:4 se do vedení opět dostali domácí. V této fázi se lámal zápas a díky perfektním výkopům našeho gólmana a dobře clonícím a dorážejícím útočníkům se v krátké době skóre pohnulo na naši stranu  5:8.  Domácí dokázali dorážkou po rohovém kopu snížit na 6:8, ale vzápětí jsme opět náskok zvýšili na 6 : 9 a utkání dotáhnout do vítězného konce.

Obrana :          Nárožný Martin, Korbel Jiří, Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan,  Hloušek Petr, Kougl Roman, Kougl Tomáš

Góly našeho mužstva :           Kougl Roman              2

Lorenc Dušan              2

Lorenc Petr                 2

Hloušek Petr               1

4. kolo                        10.5.2013        FK Deštná – FC Dlouhá Lhota                       5 : 1    ( 3: 0)

Před solidní diváckou kulisou za ideálního počasí jsme na domácí půdě  přivítali tým FC Dlouhá Lhota. Soupeř dorazil pouze s jedním hráčem na střídání a to se v průběhu zápasu ukázalo jako celkem rozhodující faktor. My jsme se na rozdíl od minulého týdne sešli v dostatečném počtu.  Celý zápas jsme si udržovali mírnou převahu a to herně i v  počtu šancí. První gól, který přinesl na naše kopačky klid  vstřelil Dušan Lorenc k pravé tyči.  Soupeř si dokázal také vytvořit několik šancí, ale všechny dokázal zneškodnil gólman Lukáš Sobol. Druhou branku našeho týmu pak  přidal dorážkou o pravou tyč Martin Nárožný a když do poločasu zvýšil na 3 : 0  Roman Kougl bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase sice dokázal  soupeř korigovat na 4 : 1, ale když svou třetí brankou zvýši Roman na 5 : 1 bylo definitivně rozhodnuto.  Hráčem zápasu byl Roman, který vstřelil první hattrick sezony 2014, tak snad ještě nějak přidá. Za celý tým pak  gratulace  ke třicetinám Dušanovi.

Obrana :          Jurka Mirek, Lorenc Petr, Olšan Radek, Korbel Jiří

Útok :              Lorenc Dušan,  Hloušek Petr, Nárožný Martin, Kougl Roman, Kougl Tomáš

Góly našeho mužstva :           Kougl Roman              3

Lorenc Dušan              1

Nárožný Martin            1

3. kolo                        4.5.2013          FPO Blansko - FK Deštná       6 : 0    ( 2: 0)

První utkání na umělé trávě dopadlo po bídném výkonu opravdu neslavně. Dopolední časy utkání některým hráčům opravdu  nesvědčí. K tomu prázdná střídačka a ostuda byla  na světě. V 1. poločase to  ještě šlo, pouze  2 obdržené branky a dokonce i několik našich příležitostí dávalo naději.  Objektivně však musím podotknout, že mimo tyto 2 branky domácí ještě nastřelili asi 3-4 nechytatelné tyče. I přesto jsme vstoupili do 2. poločasu s cílem neinkasovat a vstřelit pokud možno kontaktní branku. Bohužel jsme nezachytili nástup a 3 obdržené branky v prvních 5 minutách rozhodli o osudu utkání.  Následně se domácí naštěstí  uklidnili  a zápas jsme dohráli s přijatelným výsledkem. Mohlo být hůř.

Resumé: Bez dodržování alespoň základních zásad dodržování životosprávy to ani ve sportu úrovně lučního přeboru nejde.

Golman :         Sobol Lukáš

Obrana :          Jurka Mirek, Lorenc Petr, Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan,  Hloušek Petr, Nárožný Martin

Góly našeho mužstva :            ---

2. kolo                        19.4.2013        FK Deštná – MK Velké Opatovice     2 : 2    ( 1: 1)

Ve druhém kole jsme na domácí půdě přivítali tým MK Velké Opatovice. V 1.poločase si hosté místy vytvářeli lehký územní tlak, který dokázali v jednom případě využít na vstřelení první branky  0 : 1. Do poločasu jsme  však dokázali vyrovnat na 1 : 1. Herně byl  druhý poločas z naší strany lepší a většinu doby jsme dokázali soupeře přehrát. Vytvořili jsme si řadu velmi dobrých šancí, které však zůstali dlouho nevyužity. Až po hezké kombinační souhře Tomáše a Romana Kougla se zavlnila síť, kdy Roman bezpečně uklidil míč  do prázdné branky.  Soupeř se však samozřejmě nevzdával a hrozil především z breaků. Po celý zápas vysunutý  útočník hostů do prostoru před hranici vápna stále vázal našeho obránce a čekal na jeho  taktickou chybu. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání, které přišlo po nešťastném odkopu obránců, kdy se hostující hráč dostal sám před brankáře. První střelu dokázal ještě vyrazit, ale následná dorážka už skončila v sítí 2 : 2.  Utkání se pak dohrálo se zabezpečenou obranou z obou stran. V samotném závěru  pak dokázal po nádherné akci Tomáš Kougl nastřelit nechytatelnou bombou tyč. Remíze  2 : 2 byla nakonec ke spokojenosti obou stran.

Obrana :          Jurka Mirek, Korbel Jiří, Lorenc Petr, Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan,  Hloušek Petr, Kougl Roman, Kougl Tomáš, Nárožný Martin

Góly našeho mužstva :   Tomáš  Kougl                         1

Roman  Kougl                        1

1. kolo                        5.4.2014          Artezia Štěchov - FK Deštná   3 : 4    ( 1 : 2)

První zápas sezony 2014 jsme odehráli na půdě  týmu Artezia Štěchov.  Se soupeřem jsme potkali historicky poprvé . Hřiště s povrchem z upravené prosívky bylo poměrně velké a tak vzhledem k početně omezenému kádru jsme zahájili zápas vyčkávací taktikou.  Většina hráčů v týmu měla navíc balon na nohou od listopadu poprvé a tak jsme sami nevěděli co od sebe očekávat.  Se soupeřem jsme však dokázali od začátku držet krok a postupně jsme v průběhu 1. poločasu převzali iniciativu. Z prvního gólu se však radovali domácí po technické přízemní střele k  pravé  tyči.  Záhy však vyrovnal  na 1 : 1 po přesném autu  hlavičkou Martin Nárožný.  Do konce poločasu pak přidal  druhý gól střelou z levé strany Dušan Lorenc.  Bohužel další  šance zůstaly neproměněny.

Druhý poločas začal náporem domácích, který jsme však dokázali i se štěstím přečkat. Lehkou převahu si však domácí udržovali a v průběhu první poloviny 2. poločasu dokázali otočit stav na 3 : 2 .  Naštěstí dokázal  hezkou patičkou vyrovnat Mirek Jurka.  V tuto chvíli jsme se především soustředili    na ubránění stavu , protože i bod by byl ke spokojenosti. Když navíc po zaváhání  domácích  obránců  i brankaře dokázal chytrou tečí vstřelit těsně před koncem čtvrtý gól Tomáš Kougl  očekávání přídělu bodů ještě vzrostlo. Závěrečnou snahu domácích jsme eliminovali a tak se můžeme těšit z prvního vítězství sezony 2014.

Obrana :          Jurka Mirek , Lorenc Petr. Richtr Mojmír

Útok :              Lorenc Dušan,  Daněk Viktor ,  Nárožný Martin, Kougl Tomáš

Góly našeho mužstva :              Nárožný Martin                       1